Навігацыя па сайту
Сацыяльныя сеці

21-22 верасня ў Мінску ў Музеі сучаснага выяўленчага мастацтва (пр -т Незалежнасці 47), адбудзецца міжнародны Чэмпіянат па хуткаснай зборцы кубіка Рубіка - MINSK OPEN 2013. Чэмпіянат будзе праводзіцца пры ўдзеле дэлегата Сусветнай Асацыяцыі Кубіка (WCA - World Cube Association) Антона Раставікова (Расія) і ўсе вынікі, зафіксаваныя удзельнікамі спаборніцтваў, будуць унесены ў сусветную базу рэкордаў. Падчас правядзення Чэмпіянату будзе экспанавацца мастацкі аб'ект, які складаецца з шматлікіх кубікаў Рубіка -падобныя творы карыстаюцца папулярнасцю на выставачных пляцоўках ў многіх музеях і галерэях свету.

MINSK OPEN 2013 годзе - гэта першы афіцыйны чэмпіянат па кубіку Рубіка ў Рэспубліцы Беларусь. 21-22 верасня, стануць знакавымі датамі ў гісторыі нашай краіны, бо мы даведаемся першага чэмпіёна Беларусі па спідкубінгу (па-ангельску Speedcubing - хуткасная зборка кубіка Рубіка).
Спідкубінг ў Беларусі існуе крыху больш за 4 гадоў. За гэты час сабраўся дружны калектыў хлопчыкаў і дзяўчынак, якія валодаюць неверагоднымі здольнасцямі. Сабраць кубік Рубіка - ужо гэта ўмее не кожны, сабраць яго менш чым за 10 секунд, здаецца неверагодным, а сабраць галаваломку з зачыненымі вачамі - гэта звышздольнасці.

Беларусь наведаюць: двухкратны чэмпіён Еўропы Сяргей Рабко, супер- фіналіст шоў «Украіна мае талант-6» Максім Чачнёў, нацыянальны рэкардсмен Украіны Ігар Більчэнка.

Мы запрашаем усіх на свята інтэлектуальнага спорту, і мы спадзяемся, што ў нашай краіне, будзе ўстаноўлены новы сусветны рэкорд (дзеючы рэкорд устаноўлены Mats Valk'ом, Netherlands і складае 5.55! Секунды!).

Акрамя зборкі звычайнага кубіка Рубіка 3х3х3 вы зможаце ўбачыць:

- Зборка кубіка Рубіка 2х2х2
- Зборка кубіка Рубіка 4х4х4
- Зборка кубіка Рубіка 5х5х5
- Зборка кубіка Рубіка 6х6х6
- Зборка кубіка Рубіка 7х7х7
- Зборка кубіка Рубіка 3х3х3 з завязанымі вачыма
- Зборка кубіка Рубіка 3х3х3 адной рукой
- Зборка кубіка Рубіка 4х4х4 з завязанымі вачыма
- Мульцізборка ўсляпую (некалькі кубікаў з зачыненымі вачыма)
- Зборка MEGAMINX
- Зборка PYRAMINX
- Стварэнне карцін кубікамі Рубіка

Прыходзьце і станьце сведкамі новых дасягненняў, з адной з самых папулярных цацак свету!

Арганізатарская падтрымка:
SkillToys.by - крама развіваюць цацак
Музей сучаснага выяўленчага мастацтва
WCA ( World Cube Association )

Спонсарская падтрымка:
MOZGUS - Крама інтэлектуальнага вольнага часу
Cut Corner Cubes - Крама галаваломак

Арганізатары:
Хурсевич Філіп, Шароў Мікіта.

Падрабязная інфармацыя і ��эгістрацыя:

Уваход для дзяцей і падлеткаў бясплатны!

аддзел выстаў
288-24-68